Informacje
- 6 października 2025
- wyświetleń: 1176
Pijany za kierownicą VW zatrzymany przez strażników kolejowych w Bielsku-Białej
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Czechowicach-Dziedzicach w czwartek, 2 października ujęli 46-letniego kierowcę Volkswagena Polo, który stał z włączonym silnikiem w rejonie stacji Bielsko-Biała Główna. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny niemal 1,5 promila alkoholu. Teraz grozi mu do trzech lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

"Funkcjonariusze GOI podeszli do samochodu i kiedy kierowca uchylił szybę, wyczuli zapach alkoholu. Na miejsce wezwano drogówkę. Policyjne badanie trzeźwości mężczyzny wykazało, że 46-latek z powiatu bielskiego był pod wpływem niemal 1,5 promila alkoholu. Kierowca VW został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku Białej, celem wykonania dalszych czynności" - czytamy na stornie Straży Ochrony Kolei.
Mężczyzna odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysokie kary finansowe.
ZOBACZ TAKŻE
Ponad 3 promile, zakaz prowadzenia i jazda w najlepsze. Pijani kierowcy zatrzymani w powiecie
Pijany Turek bez prawa jazdy zatrzymany w Jaworzu. Auto nie miało ważnego OC
Pięć tysięcy za bezkarność? Tyle pijany przestępca drogowy chciał wręczyć policjantom
Weekend bez rozsądku na drogach. Promile, narkotyki i zakazy, które nie zatrzymały kierowców
Pijany kierowca zakończył szaleńczą jazdę na barierkach. Wcześniej uderzył w zaparkowane auta
Pijani obcokrajowcy i ciężarówki - potencjalni zabójcy drogowi na bielskich ulicach
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









